Meie lugu

 Meie lugu sai alguse ühest ökošampooni otsingust, mis oleks täielikult sünteetiliste ainete ja ka säilitusainete vaba. Tuli välja, et seda vajalikku toodet on väga raske leida, sest säilitusained on igas vett sisaldavas šampoonis. Sel moel tärkaski Kokose asutajal Tiia Rodil mõte valmistada ise üks šampoon, mis sisaldaks vaid looduslikke koostisosi ning oleks oma olemuselt aus ja puhas. Aasta oli siis 2013. Järgnes põhjalik süüvimine loodusrahvaste ja oma eesti rahvatarkusesse ning suur arv katsetusi ja testimisi. Nii sündis esimene toode, mis tõesti toimis - taimepõhine pulbriline šampoon. Huvi kasvas ja edasi asus Tiia koostama deodorandi retsepti, milles oleksid esindatud vaid naturaalsed koostiosad. Seda enam, et sellist toodet Eesti turult leida ei olnud. Niiviisi sündis huvist looduskosmeetika vastu ettevõte Kodukosmeetika OÜ tootesarjaga Kokos, et tuua tarbijani tavapärasest erinevaid ökotooteid, mis oleksid nahasõbralikud ja valmistatud vaid puhtast toorainest. Esimesed aastad möödusid hobi korras erinevate toodete katsetamisega. 2016. aastal võitis Kokose looduslik greibideodorant Anne&Stiili Ilulemmiku auhinna ökotoodete kategoorias.

Mis on täna meie filosoofia aluseks?

Järgime algselt välja arendatud põhimõtet - ühtegi tootesse ei lisa vett, sest ainult niiviisi on võimalik valmistada kõige puhtamat ja säilitusainetevaba toodet. Muuhulgas eelistame toorainet, mille puhul tootmisviis ja tootja on teada ning eelkõige püüame kasutusse võtta just Eestis toodetud tooraine. Ühtlasi väärtustame loodushoidu ja lähtume oma tooteid tehes keskkonda säästvast printsiibist. Tahame endast maha jätta võimalikult väikse ökoloogilise jalajälje.

Meie jaoks on oluline:

  • Puhas looduslik materjal - toodetes kasutame kvaliteetset, võimalikult vähetöödeldud looduslikku toorainet. 90% meie looduslikust toorainest on töötlemata. 

  • Kodumaisus - esmalt püüame leida vajaminevad toorained ja pakendid Eestist. Otsime huviga ja katsetame  Eesti väiketootjate toodangut, mis sobiks meile tooraineks. Igasse oma tootesse oleme lisanud eestimaist toorainet.

  • Keskkond, loodushoid - oleme järk-järgult kasutusele võtnud bio-lagunevad papp-pakendid ning suurendame nende hulka. Taaskasutame transportpakendeid. 

  • Cruelty Free printsiip - koostisaineid pole loomade peal testitud, sest leiame, et teised elusolendid ei peaks maksma inimeste ilu eest.

 Kõik tooted valmivad käsitööna Eestis, Tallinna lähedal Kosel, Harjumaal. Valmistame tooteid, mis lööksid ökotooteid hindava kliendi silma särama. 

 

MEEDIAKAJASTUSED

Looduskosmeetikat tootev Eesti ettevõte toob peatselt turule ka looduslike puhastusvahendite seeria 

https://www.postimees.ee/7156773/looduskosmeetikat-tootev-eesti-ettevote-toob-peatselt-turule-ka-looduslike-puhastusvahendite-seeria?preview_token=60019da6d02e7

 

  KUNSTIÕPETAJA LEIUTAS UNIKAALSE ÖKOŠAMPOONI JA PALSAMI

http://maaleht.delfi.ee/news/maaleht/uudised/kunstiopetaja-leiutas-unikaalse-okosampooni-ja-palsami?id=69307055. Maaleht, 09.2014

 TIIA RODI: KUIDAS JÕUDSIN KODUS TEHTUD KOSMEETIKA JUURDE?

 http://maaleht.delfi.ee/news/eestielu/arhiiv/tiia-rodi-kuidas-joudsin-kodus-tehtud-kosmeetika-juurde?id=67761271. Maaleht, 02.2014