Korduma kippuvad küsimused

 DEODORANDIST

Kas looduslik deodorant on tõhus? Jah, oleme deodoranti testinud ja see hoiab ära higilõhna tekke. Deodorandis sisalduv söögisooda ei lase higilõhna tekitavat bakteril tegutseda.

Kas deodoranti kasutades higistan edasi? Jah ja peakski. Higistamine on tervislik ja naturaalne viis väljutada kehast mürke ja reguleerida kehatemperatuuri. Kokose deodorant ei ole antiperspirant, seega ei sule ta higinäärmeid ja higistamine jätkub, kuid ebameeldivat higilõhna ei teki.

Kas deodorant sisaldab alumiiniumi? Kokose deodorandid on täiesti alumiiniumivabad ning ei sisalda ka looduslikku alumiiniumsoola ehk aluminum potassiumit. 

Kas deodorant jätab riietele plekke? Deodorant ei jäta plekke, kui seda peale määrida vaid väike kogus. Deodorant tuleks alati peale määrida kuivale nahale ühe-kahe tõmbega õhukese kihina ja lasta kaenlaalustel enne riietumist kuivada. Plekid võivad tekkida teatud materjalide puhul (sünteetilistele) ja ka kitsaste riiete kandmisel.

Deodorant tundub liiga kõva, et peale määrida. Miks? Kokose deodorant sisaldab kookosõli ning jahedamal temperatuuril võib see kõvaks muutuda. Deodorant libiseb kui kookosõli sulama hakkab, nii et hea oleks see kõigepealt paar sekundit vastu sooja nahka hoida. Sellest tavaliselt piisab, et deodorant pehmeneks ja nahal libiseks.

Kas deodorant tekitab nahaärritust? Iga inimene on erinev ja ükski toode pole 100% kõikide jaoks ideaalne. Väiksel protsendil tundlikuma nahaga inimestel võib söögisooda aluselisest toimest tekkida nahapunetus või kerge lööve. Sel juhul tuleb deodorandi kasutamine lõpetada. Hea oleks ka kaenlaalusele nahale määrida vees lahustatud õunaäädikat. PS Meil on peatselt müügil ka soodavaba deodorant.

Kui kaua ühest deodorandist jätkub? Deodorandist jätkub umbes 5-6 kuuks kui seda iga päev kasutada.

Kas mu deodorant võib hakata sulama? Otsese tugeva põikese käes ei maksa deodoranti hoida, siis võib konsistents hakata muutuma. Kui see juhtub, siis võiks deodorandi panna natukeseks ajaks külmkappi.

Kui kaua deodorant säilib? Kokose deodorandid säilivad 1,5 aastat.

Kas koostisaineid on loomade peal testitud? Ei, ühtegi koostisainet pole loomade peal testitud.

Kas deodorantide pakendid on ohutud keskkonnale? Jah, deodorandi tops on valmistatud taaskasutatud paberist ning seespoolt kaetud vahakihiga, mitte kilega. Nii et täielikult biolagunev.