Mis on vegankosmeetika ja vegan-deodorant?

02.03.2018

Kuna meil tulid hiljuti välja vegan-deodorandid, siis mõtlesime vegan-kosmeetikale laiemalt natuke valgust heita. Paljudele ei pruugi “vegankosmeetika” suurt midagi tähendada ja võib isegi segadust tekitada, kui teemaga eriti kursis ei ole.

Mis on vegankosmeetika? Aga kes on vegan? Veganid ei söö liha ega loomse päritoluga toiduaineid nagu piim, juust, munad, aga ka mesi. Sama erinevus kehtib ka vegankosmeetika puhul. See ei tohi sisalda loomseid koostisained ega ka loomseid saadusi (nt. jogurt, mesilasvaha, loomne kollageen, loomne rasv lanoliin).

Teiseks äärmiselt oluliseks aspektiks on cruelty free ehk “kurjusesevaba” põhimõte, mis tähendab, et toodet ei ole testitud loomade peal. Lihtsalt taimepõhisest koostisest ei piisa, et tootest veel vegan toode saaks. Veganlus ongi üldjuhul elustiilihoiak, kus rolli mängib kaastunne loomade vastu ja vastuseis nende väärkohtlemisele.

Ja Kokose vegan-deodorandid? Väga lihtne. Koostisosi pole loomade peal testitud ja välja jäetud mesilasvaha. Selle asemel saab deodorandis edukalt kasutada muid taimseid vahasid nagu kandelillavaha (nagu Kokose vegan-deodorantides) või siis karnaubavaha. Olgu öeldud, et kandelillavaha saadakse Mehhikos kasvava kandelilla taime vahaga kaetult varrelt, karnaubavaha aga Brasiilias kasvava palmi lehtedelt.

Seega “hüvasti, mesilasvaha!”

www.kokos.ee