Korduma kippuvad küsimused

 

Kas looduslik deodorant on tõhus? Jah, oleme deodoranti testinud ja see hoiab ära higilõhna tekke. Deodorandis sisalduv söögisooda ei lase higilõhna tekitavat bakteril tegutseda.

Kas deodoranti kasutades higistan edasi? Jah ja peakski. Higistamine on tervislik ja naturaalne viis väljutada kehast mürke ja reguleerida kehatemperatuuri. Kokose deodorant ei ole antiperspirant, seega võib ajada natuke higistama, kuid ei tekita ebameeldivat higilõhna.

Kas deodorant sisaldab alumiiniumi? Kokose deodorandid on täiesti alumiiniumivabad ning ei sisalda ka looduslikku alumiiniumsoola ehk aluminum potassiumit. 

Kas deodorant jätab riietele plekke? Deodorant ei jäta plekke, kui seda peale määrida vaid väike kogus. Deodorant tuleks alati peale määrida kuivale nahale ühe-kahe tõmbega õhukese kihina ja lasta kaenlaalustel enne riietumist kuivada. Plekid võivad tekkida teatud materjalide puhul (sünteeetilistele) ja ka kitsaste riiete kandmisel.

Deodorant tundub liiga kõva, et peale määrida. Miks? Kokose deodorant sisaldab kookosõli ning jahedamal temperatuuril võib see kõvaks muutuda. Deodorant libiseb kõige paremini soojal nahal, nii et hea oleks see kõigepealt paar sekundit vastu nahka hoida. Sellest tavaliselt piisab, et deodorant soojeneks ja nahal libiseks.

Kas deodorant tekitab nahaärritust? Iga inimene on erinev ja ükski toode pole 100% kõikide jaoks ideaalne. Väiksel protsendil tundlikuma nahaga inimestel võib söögisooda aluselisest toimest tekkida nahapunetus. Sellest hoidumiseks tuleks deodoranti peale määrida vaid puhtale nahale õhukese kihina. Kõige parem oleks kõigepealt deodoranti paar sekundit vastu nahka hoida, et see soojeneks, libiseks paremini ning jätaks õhukese kihi.

Kui nahale tekib ikkagi punane lööve või sügelus, siis tuleb deodorandi kasutamine lõpetada. Hea oleks ka kaenlaalusele nahale määrida vees lahustatud õunaäädikat. PS Meil on peatselt müügil ka soodavaba deodorant.

Kui kaua ühest deodorandist jätkub? Suurest deodorandist jätkub umbes 5 kuuks kui seda iga päev kasutada. 17g väike deodorant kestab 2-3 kuud.

Kas mu deodorant võib hakata sulama? Kokose deodorandid sisaldavad kookosõli, mis tähendab, et üle 25C võib deodorandi konsistents hakata muutuma. Kui see juhtub, siis võiks deodorandi panna natukeseks ajaks külmkappi.

Kui kaua deodorant säilib? Kokose deodorandid säilivad 1 aasta.

Kas koostisaineid on loomade peal testitud? Ei, ühtegi koostisainet pole loomade peal testitud.

Kas deodorantide pakendid on taaskasutatavad? Jah, plastikpakend on ümbertöödeldav ning papp-pakend on biolagunev.